Aguilas - Domy i mieszkania na sprzedaż

Mieszka w Aguilasie

Águilas to gmina w hiszpańskiej prowincji Murcia ( Costa Calida ) w regionie Murcia o powierzchni 252 km2. Águilas liczy około 35 000 mieszkańców. Zobacz naszą ofertę mieszkaniową

Więcej o Aguilasie

Águilas położone jest na najbardziej wysuniętym na południe krańcu wybrzeża Costa Cálida. Jest to dawny rzymski port rybacki. U wybrzeży leży wyspa Isla del Fraile, na której wciąż można znaleźć ślady i ruiny rzymskiej przeszłości. W 1579 roku na wysokiej skale pomiędzy plażami Poniente i Levante zbudowano fortecę San Juan de las Águilas, aby bronić miasta przed najeźdźcami. Zamek ten został przebudowany w XVIII wieku.

Águilas rozkwitło w XIX wieku jako centrum handlowe, w którym brytyjska kolonia wydobywała srebro, ołów i żelazo. Wiele pozostałości z czasów górnictwa pozostało widocznych, w tym linia kolejowa i charakterystyczne molo w El Hornillo, przy którym mogły cumować duże statki pełnomorskie.

W centrum stoi stara lokomotywa, upamiętniająca ten ważny moment w historii miasta. Oprócz bogactwa monumentalnego i archeologicznego Águilas ma znacznie więcej do zaoferowania. Obecnie jest to tętniące życiem, typowe hiszpańskie miasteczko rybackie z piękną promenadą spacerową oraz wieloma barami i restauracjami. Águilas rozciąga się na 28-kilometrowym wybrzeżu i posiada 35 pięknych, czasem niegościnnych piaszczystych plaż, które łagodnie schodzą do morza i gdzie wciąż można wyobrazić sobie siebie na bezludnej wyspie.

Aguilas CarnavalAguilas playa

Jak pomożemy Ci kupić wymarzony dom w Aguilas?

W Aguilas każdy znajdzie coś dla siebie. Rozważasz zakup domu wakacyjnego, mieszkania lub willi w Aguilas? Wtedy jest duża szansa, że spodoba Ci się to miasto. Być może duża liczba domów spełni Twoje życzenia. W takim przypadku możesz rozważyć zakup domu w Hiszpanii . Ale tylko Ty możesz o tym zdecydować.

Na terenie Águilas znajdują się 2 parki przyrody, Park Regionalny Cabo Cope, który wraz z Puntas de Calnegre jest chroniony od 1992 r., oraz krajobraz Las Cuatro Calas. W każdą sobotę miejscowi kupują świeże, regionalne produkty na ruchliwym targu, który wije się wąskimi uliczkami miasteczka. Pod koniec dnia ludzie zbierają się na pięknym placu Plaza de España z palmami, gdzie gołębie tworzą przyjemną scenę.

Przez cały sezon letni organizowany jest tu urozmaicony program plenerowy z wieloma tradycyjnymi tańcami, piosenkami i przedstawieniami teatralnymi dla wszystkich grup wiekowych. W porcie odbywa się wieczorny letni targ i codziennie jarmark. Dla starszej młodzieży tuż za miastem przygotowano dyskoteki plenerowe. Poza sezonem letnim Águilas to „miejsce, w którym warto przebywać” podczas karnawału. Święto trwa pięć dni. Każdego wieczoru kolorowa procesja z platformami i muzyką przechodzi obok trybun na głównej ulicy, a każda grupa taneczna jest jeszcze piękniej ubrana od drugiej. Można jeść i pić wszędzie na ulicy. Na pewno przynajmniej raz próbowaliście specjalnego karnawałowego napoju „cuevas”.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji na temat Aguilas

Prosimy o kontakt z nami . Przyjrzymy się razem bez zobowiązań, aby sprawdzić, czy pasuje. Chętnie omówimy z Tobą tę kwestię jako pierwszy krok w kierunku zakupu wymarzonego domu. Zaplanuj wycieczkę poglądową i odkryj oferowane nieruchomości

Już w Hiszpanii? Drzwi naszego biura są zawsze otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00–14:00 - Avenida de los Nenúfares s/n, Vivero de Empresas, despacho 9, 03184 Torrevieja - https://goo.gl/maps/2eEZ8gLwnKaVPc7k9

Inne miejsca w pobliżu Aguilas w Hiszpanii

Cartagena
Kartagena
Vera
Wera
Mojacar
Mojácar

< Powrót do przeglądu Costa Calida