Informacje turystyczne i atrakcje Alicante

Alicante zawsze było miastem, które witało swoich gości. Pierwotnie goście przyjeżdżali pociągami z całej Hiszpanii, aby cieszyć się słońcem, morzem i plażą. Później, w XX wieku, zorganizowano regularne loty z Europą Południową i Afryką Północną.

Dziś milion turystów odwiedza Alicante na całym świecie dowolnym środkiem transportu, korzystając z nowoczesnych autostrad, wygodnych pociągów ekspresowych, statków wycieczkowych czy samolotów. Alicante stało się siedzibą wielu organizacji, w tym najważniejszej Unii Europejskiej.

Zabytki i informacje turystyczne Alicante

Alicante ( Costa Blanca ) ma wiele wysokiej jakości atrakcji turystycznych, w tym bliskość przystani i plaży zwanej El Postiguet. Jest to najczęściej odwiedzana plaża w mieście, otoczona promenadą, na której można zrobić fantastyczne zdjęcia zamku Santa Barbara. Na 900 metrach promenady można znaleźć wszystko: place zabaw, boiska do siatkówki plażowej i specjalne udogodnienia, takie jak strefa dla osób niepełnosprawnych i różne wejścia dla osób na wózkach inwalidzkich.

Alicante to nie tylko plaże. Oprócz plaży możesz także korzystać z różnych udogodnień, aby uprawiać wiele sportów wodnych na wysokim poziomie, ciesząc się błękitnym morzem i promiennym słońcem. A ci, którzy traktują „zakupy” jako sport, mogą rozkoszować się butikami, sklepami z modą, sklepami z zabawkami, ale także barami, restauracjami i lokalami rozrywkowymi, które znajdują się w centrach handlowych w porcie, miejscu, w którym warto spędzić weekend.

Lotnisko w Alicante

Lotnisko Alicante położone jest w jednym z najbardziej turystycznych obszarów wybrzeża Morza Śródziemnego. Położone zaledwie 11 kilometrów od Alicante, turyści mogą dojechać na lotnisko autostradą Alicante-Murcia, zjazdem z lotniska lub dojazdem drogą N-340. Z Benidormu goście mogą skorzystać z płatnej drogi A-7. Ponad 6 milionów pasażerów korzysta z tego lotniska rocznie w celach biznesowych lub turystycznych, obsługując loty do i z ponad 50 miejsc docelowych. Odsetek 80% całego ruchu ma charakter międzynarodowy, co odzwierciedla znaczenie turystyki w Alicante, głównie z Anglii i Niemiec. Głównymi kierunkami ruchu krajowego są Madryt, Barcelona i Palma de Mallorca.

Lotnisko w Alicante jest otwarte dla lotów krajowych i międzynarodowych od 1967 roku. Wzrost ruchu lotniczego był natychmiastowy i w 1970 r. liczba pasażerów osiągnęła prawie milion, co spowodowało konieczność budowy nowego terminalu, który ukończono w 1974 r. Od 1974 r. lotnisko w Alicante było odnawiane i obecnie może obsłużyć 9 milionów pasażerów odwiedzających Alicante każdego roku. Co więcej, lotnisko jest nowoczesne i duże, ma wiele pięter i towarzyszące im udogodnienia.

Obiekty Portu Lotniczego Alicante: kantory wymiany walut, poczta, strefy relaksu, sieci sklepów spożywczych, kawiarnie, cztery restauracje, centrum handlowe z ponad 16 sklepami w tym kioskiem, sklepy z pamiątkami, jubiler, sklepy muzyczne, cukiernia, sklepy obuwnicze, sklepy wolnocłowe i miejsca parkingowe na ponad 1500 samochodów.

Klimat w Alicante

Jedną z największych atrakcji Alicante jest klimat. Alicante ma gorące lata, którym towarzyszy chłodna bryza, łagodne zimy oraz ciepłą jesień i wiosnę, którym zawsze towarzyszy słońce, które nadaje Alicante ten szczególny blask, który przyciąga tak wielu turystów.

Czyste niebo nadaje szczególny efekt błękitowi morza, obecności palm i ochrowego koloru pięknych piaszczystych plaż lub skalistej góry Benacantil. Kąpiel w czystym i spokojnym Morzu Śródziemnym lub spacer po bulwarze to dobry i zdrowy powód, aby popracować nad odpoczynkiem ciała. Te warunki naturalne i doskonała baza noclegowa sprawiają, że Alicante jest chętnie wybieranym kierunkiem turystycznym, ale także doskonałą lokalizacją do spotkań i konferencji.

Domy w Alicante

Jeśli chcesz kupić dom w Hiszpanii i nie chcesz od razu decydować się na nieruchomość w głębi lądu, z pewnością możesz udać się do Alicante. dla pięknych nowych apartamentów lub nowo wybudowanych willi , z widokiem na morze lub bez. Willa na sprzedaż w Alicante to idealna okazja, aby zamieszkać blisko morza, ale jednocześnie cieszyć się kulturą i zakupami w odległości spaceru.

Z biurem w Haaltert (Aalst) w Belgii i biurem na miejscu w Aspe (Alicante) w Hiszpanii oraz przedstawicielem w Rotterdamie w Holandii, spełniamy potrzeby wszystkich naszych klientów.

Chcesz skontaktować się z naszym zespołem?

  • Można się z nami skontaktować bezpośrednio pod numerem 0034 688 708 332
  • Bezpłatnie przez WHATSAPP 0034 688 708 332
  • Można się z nami również skontaktować pod adresem e-mail info@medvillaspanje.com
  • Lub nawet po prostu wypełniając formularz kontaktowy

MedVilla — bezpiecznym sposobem na zakup nieruchomości w Hiszpanii jest zakup za pośrednictwem certyfikowanego agenta nieruchomości Safe Buy Spain . Kupuj bezpiecznie w Hiszpanii

PRAWA AUTORSKIE ARTYKUŁU © 2018 - Medvilla Hiszpania - Dom w Hiszpanii - Nieruchomość w Hiszpanii - Maison en Espagne