Dom na Formentera del Segura - Agent nieruchomości na Formenterze del Segura

Formentera del Segura to małe, tradycyjne miasteczko położone na lewym brzegu rzeki Segura, w regionie Vega Baja położonym w prowincji Alicante. Obiekt Formentera del Segura położony jest 15 minut jazdy od Guardamar del Segura, znanego nadmorskiego miasteczka na południowym wybrzeżu Costa Blanca.

Gospodarka Formentery, położonej nieco dalej w głębi lądu, opiera się głównie na rolnictwie: owocach cytrusowych, owocach i zbożach. Formentera korzysta z systemu nawadniającego, którego początki sięgają czasów Maurów, wieki temu.

Mieszkańcy miasteczka są bardzo życzliwi i uprzejmi. Kultura koncentruje się między innymi na: o tradycjach i życiu rodzinnym.

Formentera to bardzo dostępne miasto, położone pomiędzy stolicami prowincji Alicante i Murcją. Formentera znajduje się 30 minut od miasta Alicante, 25 minut od lotniska El Altet i 40 minut od lotniska San Javier w Murcji.

Formentera del Segura - Klimat

Obszar ten charakteryzuje się wspaniałym klimatem śródziemnomorskim z najniższymi opadami deszczu w całej Hiszpanii, średnią temperaturą 20°C i 320 słonecznymi dniami w roku. Łagodne, suche zimy oraz przyjemnie ciepłe i suche lata mają tu niewielki kontrast pod względem pogody.

Formentera del Segura - Plaże

Morze i piękne plaże z wydmami i lasami Guardamar del Segura oddalone są o około 10 km. Najczęściej odwiedzane to Playa Centro i Playa La Roqueta. Do plaż można dojechać samochodem lub komunikacją miejską.

Morze nadaje się do pływania, a pływacy są pod nadzorem. Miłośnicy bezludnych plaż z pewnością docenią Playa del Moncayo lub Playa de Los Tusales, u ujścia rzeki Segura.

Formentera del Segura - Udogodnienia

Miasteczko podzielone jest na dwie części główną drogą. Jedna strona jest tradycyjnie hiszpańska, druga strona jest przekształcana w małą urbanizację z nowymi udogodnieniami.

W centrum znajduje się rynek wiejski z malowniczym kościołem i ratuszem. Wokół tego placu znajdziesz wiele małych kawiarni i barów tapas, serwujących dania kuchni lokalnej i międzynarodowej. Na Formenterze znajduje się wiele sklepów i targowisk sprzedających szeroką gamę żywności i towarów, takich jak owoce i warzywa, oliwki, ubrania i buty.

Na rzece Rio Segura znajduje się wyspa, na której znajduje się XVIII-wieczny stary młyn wodny El Molino. Na tej wyspie znajduje się park ze stołami piknikowymi, grillami i dużą sceną, na której organizowane są wszelkiego rodzaju imprezy.

Formentera del Segura - Pola golfowe w pobliżu

Najbliższe pole golfowe to Golf & Country Club La Marquesa, położone w pobliżu autostrady A37 i starej głównej drogi N332 w miejscowości Rojales. 18-dołkowe pole golfowe położone jest w pagórkowatej dolinie pomiędzy wzgórzami Quesada. Liczne sosny i palmy zapewniają piękną atmosferę, idealny klimat na wspaniały dzień gry w golfa, zarówno latem, jak i zimą.

Formentera del Segura – Słone Jeziora

Możesz wybrać się na spacer i wycieczkę rowerową po rezerwacie przyrody Lagunas de la Mata-Torrevieja (Parque Natural), oddalonym o około 5 km. W Muzeum Morza i Soli można znaleźć wszelkie informacje na temat życia wokół morza i słonych jezior. Znaleziska archeologiczne pokazują między innymi, jak rozwijało się życie na przestrzeni wieków.

Słone jeziora są szczególnie popularne wśród osób cierpiących na problemy z sercem, reumatyzm, zapalenie stawów lub astmę, którym podobno „uzdrawiająca moc” słonych jezior przynosi ulgę

Drzwi naszego biura są zawsze otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 - 14:00 - Avenida de los Nenúfares 0, Vivero de Empresas, despacho 9, 03184 Torrevieja - https://goo.gl/maps/2eEZ8gLwnKaVPc7k9

Chcesz skontaktować się z naszym zespołem?

  • Można się z nami skontaktować bezpośrednio pod numerem 0032 2 342 10 61 z Belgii i 0031 207 45 00 27 z Holandii
  • Bezpłatnie przez WHATSAPP 0034 688 708 332
  • Można się z nami również skontaktować pod adresem e-mail info@medvillaspanje.com
  • Lub nawet po prostu wypełniając formularz kontaktowy

Zachęcamy do zadawania pytań i wskazywania, w jaki sposób możemy Państwu pomóc. Jeśli Twoje pytanie dotyczy nieruchomości, nie zapomnij podać referencji lub wypełnić formularz kontaktowy na stronie samej nieruchomości.

MedVilla Twoim partnerem w zakresie doradztwa w zakupie domów na sprzedaż w Hiszpanii i mieszkań na sprzedaż w Hiszpanii

MedVilla - Bezpiecznym sposobem zakupu hiszpańskiej nieruchomości jest zakup za pośrednictwem uznanego agenta nieruchomości BIV