Sprzedam dom w Pinoso, Alicante Costa Blanca

Chcesz kupić dom w Pinoso? Pinoso to gmina w hiszpańskiej prowincji Alicante, w regionie Walencja

Obejmuje całkowity obszar geograficzny 126,9 km2. Pinoso położone jest w paśmie górskim, około 56 kilometrów od Alicante. Nazwa Pinoso pochodzi od szerokiej gamy sosen rosnących w górach miasta. W celu ekstrakcji wina uprawia się wysokiej jakości winorośl. Najbardziej znane z nich to wina deserowe białe, różowe i Fondillon. Językami urzędowymi miasta są hiszpański i walencki.

Pinoso - Historia

Gmina Pinoso została uznana za niepodległą w 1826 roku. Główny symbol miasta, czyli dzwonnica Pinoso, została zbudowana w 1889 roku. Ludzie uprawiają oliwki, migdały i winnice. Głównymi źródłami dochodów są przemysł winiarski, kamieniarski i marmurowy. Jak wskazują statystyki, Pinoso wytwarza około 25% całkowitej produkcji marmuru w Hiszpanii.

Pinoso oddzieliło się od Monovaru w 1826 roku i obecnie jest zamożną wioską dzięki produkcji wina oraz wydobyciu soli i marmuru. Prowincja Alicante produkuje 25% produkcji marmuru w Hiszpanii, z czego 97% pochodzi z Pinoso z Monte Coto

Pinoso i klimat

Morze Śródziemne wpływa na klimat miasta. Przez cały rok występują niewielkie opady deszczu. Najniższe opady w lipcu wynoszą 9 mm. W sierpniu średnia temperatura wzrasta do 24,1⁰C. Zimy są mroźniejsze i charakteryzują się niską temperaturą wynoszącą około 7,6 ⁰C

Pinoso - Lokalizacja

Piękny i tętniący życiem Pinoso położony jest w głębi lądu, około 45 minut od Alicante i białych plaż na wybrzeżu Costa Blanca, a także blisko Murcji. Do dwóch głównych lotnisk, Alicante i Murcia, można dojechać samochodem w 45 minut. Dla miłośników golfa 30 minut od Pinoso znajdziesz piękne pole golfowe.

Pinoso - Zabytki

Pinoso reprezentuje prawdziwe hiszpańskie życie, żadnych sygnalizacji świetlnych, małego ruchu, tylko odgłosy traktorów zbieraczy winogron w winnicach, którzy następnie przewożą winogrona do różnych winiarni. Na polach rosną winogrona, drzewa migdałowe i oliwne. W lutym pola stają się różowe i białe i obsypane są pięknymi kwiatami.

W Pinoso znajduje się kilka barów, restauracji i sklepów, nowe centrum medyczne czynne całą dobę, wielu dentystów, 2 szkoły podstawowe, gimnazjum i teatr. Piękny kompleks sportowy z odkrytymi basenami, kortami tenisowymi, boiskiem do piłki nożnej, salą gimnastyczną, a nawet biblioteką.

Również przytulny park na piknik pod świerkami z bezpłatnym dostępem do świeżej i chłodnej wody źródlanej, grillem i miejscami do siedzenia.

Pinoso - Imprezy

Symbolem Pinoso stała się dzwonnica, zbudowana w 1889 roku. Mechanizm zegara, który pochodzi z Madrytu, należy nakręcać co 24 godziny, dzwon bije co godzinę i co 15 minut.

Inne ciekawe miejsca, które na pewno warto odwiedzić to Kościół św. Piotra Apostoła, Klasztor Św. Katarzyny i Sanktuarium Św. Fatimskiej.

Cała wioska świętuje pierwszy tydzień sierpnia: stragany, parady, jedzenie, napoje, muzyka i tańce itp. W lutym niepodległość Monovaru obchodzona jest festiwalem gastronomicznym: Dia del Villazgo.

Sąsiednie miasta Elda, Elche, Jumilla i Yecla znane są z produkcji wina i wyrobów skórzanych, w tym wielu butów.

Pinoso - hiszpańska nieruchomość na sprzedaż

Szukasz nowo wybudowanych domów w Pinoso , prawdziwie hiszpańskim mieście we wnętrzu Alicante? Mieszkanie, penthouse, dom czy willa?

Agenci nieruchomości MedVilla chętnie pomogą Ci znaleźć dom w Hiszpanii, który Ci odpowiada, czy to w Pinoso, czy w innym hiszpańskim mieście na Costa Blanca. Ale możesz liczyć na naszą pomoc także po zakupie, dzięki czemu bez obaw kupisz dom w Hiszpanii

Jeśli szukasz konkretnie domu lub mieszkania na sprzedaż w Pinoso, to zapoznaj się z ofertą:

Drzwi naszego biura są zawsze otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 - 14:00 - Avenida de los Nenúfares 0, Vivero de Empresas, despacho 9, 03184 Torrevieja - https://goo.gl/maps/2eEZ8gLwnKaVPc7k9

Chcesz skontaktować się z naszym zespołem?

  • Można się z nami skontaktować bezpośrednio pod numerem 0032 2 342 10 61 z Belgii i 0031 207 45 00 27 z Holandii
  • Bezpłatnie przez WHATSAPP 0034 688 708 332
  • Można się z nami również skontaktować pod adresem e-mail info@medvillaspanje.com
  • Lub nawet po prostu wypełniając formularz kontaktowy

Zachęcamy do zadawania pytań i wskazywania, w jaki sposób możemy Państwu pomóc. Jeśli Twoje pytanie dotyczy nieruchomości, nie zapomnij podać referencji lub wypełnić formularz kontaktowy na stronie samej nieruchomości.

MedVilla Twoim partnerem w zakresie doradztwa w zakupie domów na sprzedaż w Hiszpanii i mieszkań na sprzedaż w Hiszpanii

MedVilla - Bezpiecznym sposobem zakupu nieruchomości w Hiszpanii jest zakup za pośrednictwem uznanego agenta nieruchomości BIV