Busot – Zabytki na północnym wybrzeżu Costa Blanca

Busot, Costa Blanca na północ, Hiszpania. Po wejściu do starego centrum wioski cofamy się w czasie. Od ponad 50 lat zegar stoi w wąskich uliczkach.

Elewacje domów w centrum wsi zlokalizowane są przy uliczkach, które są na razie zdecydowanie za wąskie. Ratusz w Busot znajduje się na małym placu wiejskim. Stara biała fasada czyni budynek pięknym zabytkiem.

Jest mnóstwo zakupów rzeczy codziennego użytku. Jest tam piekarnia, sklep mięsny i mały supermarket, gdzie można pójść. Znajduje się tu także placówka lekarza rodzinnego.

W przypadku większych zakupów można dojechać do pobliskich miejscowości San Juan i Muchamiel w ciągu 10 minut. Małych kawiarni i restauracji nie brakuje, jak we wszystkich hiszpańskich wioskach, także dla 3200 mieszkańców Busot.

Centrum pięknej wioski pozostało niezmienione na przestrzeni wieków. Oczywiście Busot przeszedł poważne zmiany, ale w dużej mierze miało to miejsce na obrzeżach wioski, gdzie powstało kilka dzielnic, takich jak „Llanos de Los Pastores”, „Pisnelle”, „Bonalba Alta” i „Los Patos”

Busot posiada również atrakcję turystyczną, która jest często odwiedzana. Las Cuevas de Canelobre to jaskinie położone na grzbiecie góry Cabezo D'Or, tuż za miejscowością Busot.

Busot położone jest około 326 m n.p.m. nad Morzem Śródziemnym, więc nad morze i z powrotem można dojechać nawet rowerem, choć jest to oczywiście nieco trudniejsze. Miłośnicy sportu wśród nas mogą cieszyć się pięknymi spacerami i wycieczkami na rowerach górskich. I oczywiście można odpocząć na ładnym tarasie w starym centrum Busot.

Ceny nieruchomości w Busot:

W Busot prawie nie ma wieżowców. Istnieją 2 małe budynki z mieszkaniami. Podaż domów w Busot składa się w 80% z domów jednorodzinnych na działkach o powierzchni co najmniej 800 m2, pozostałe 20% to autentyczne domy wiejskie i kilka mieszkań. Ceny domów jednorodzinnych w Busot są bardzo zróżnicowane. W zależności od wieku, konserwacji i lokalizacji wahają się one od 150 do 350 tysięcy euro.

Odkryj naszą szeroką ofertę domów w Busot tutaj.

Z biurem w Haaltert (Aalst) w Belgii i biurem na miejscu w Aspe (Alicante) w Hiszpanii oraz przedstawicielem w Rotterdamie w Holandii , spełniamy potrzeby wszystkich naszych klientów.

Chcesz skontaktować się z naszym zespołem?

  • Można się z nami skontaktować bezpośrednio pod numerem 0034 688 708 332
  • Bezpłatnie przez WHATSAPP 0034 688 708 332
  • Można się z nami również skontaktować pod adresem e-mail info@medvillaspanje.com
  • Lub nawet po prostu wypełniając formularz kontaktowy

MedVilla — bezpiecznym sposobem na zakup nieruchomości w Hiszpanii jest zakup za pośrednictwem certyfikowanego agenta nieruchomości Safe Buy Spain . Kupuj bezpiecznie w Hiszpanii

PRAWA AUTORSKIE ARTYKUŁU © 2018 - Medvilla Hiszpania - Dom w Hiszpanii - Nieruchomość w Hiszpanii - Maison en Espagne