La Mata, Torrevieja, Costa Blanca, Kup Domy La Mata

La Mata (La Mata) – mała dzielnica mieszkaniowa, na przedmieściach Torrevieja. La Mata położona jest w południowo-wschodniej części Torrevieja na wybrzeżu Morza Śródziemnego, w otoczeniu parku przyrody, ruchomych wydm i słonego jeziora. Z historycznego centrum Torrevieja do La Mata około 6,5 km. Od zachodu La Mata graniczy z urbanizacją Cabo Servera.

Pomimo niewielkich rozmiarów i odległości od centrum, La Mata jest jednym z najpopularniejszych miejsc na wypoczynek w Torrevieja. Jest tu mniej ruchliwie niż w centrum Torrevieja, jest spokojniej i ciszej. Okolica jest czysta i zadbana, znajduje się tu kilka ważnych zabytków, park przyrodniczy z wydmami, tereny zielone do spacerów, place zabaw, supermarkety, małe sklepiki, kawiarnie i restauracje.

Oprócz tego wszystkiego, La Mata przyciąga wielu turystów, szczególnie piękną, przestronną plażą. Najdłuższa i naszym zdaniem najlepsza piaszczysta plaża w Torrevieja. Plaża La Mata (Playa de la Mata) o tej samej nazwie rozciąga się na długości 1930 metrów i ma 47 metrów szerokości. Prawie dwa kilometry pasa plaży są w całości pokryte drobnym i miękkim piaskiem o jasnożółtym kolorze. Plaża jest codziennie sprzątana, piasek wyrównywany. Wzdłuż wybrzeża w niektórych miejscach znajdują się naturalne śmieci wyniesione na brzeg przez falę morską, ale nie przeszkadza to. Woda w morzu jest czysta i przejrzysta, wejście jest płytkie, dno jest piaszczyste.

Ponieważ La Mata jest długą i otwartą plażą, nie jest chroniona przez górzysty teren i skały oraz nie ma falochronów, nie jest niczym niezwykłym, że na plaży występują fale. W pierwszej połowie dnia morze jest spokojniejsze, po dłuższym czasie fale podnoszą się częściej. Ale tutaj wszystko zależy od pogody.

Plaża posiada całą niezbędną infrastrukturę plażową: urny, suche szafy, pomieszczenia magazynowe, natryski dla stóp, przychodnie lekarskie i wieże ratunkowe, tereny dla małych dzieci i sportowe, drewniane pomosty, dla osób niepełnosprawnych można grać w plażową piłkę nożną lub siatkówkę.

Na plaży praktycznie nie ma naturalnego cienia. Aby chronić się przed słońcem, można wypożyczyć leżaki i parasole przeciwsłoneczne, a także krzesła do siedzenia. Można także wynająć obiekty rozrywki wodnej. Bezpośrednio przy piaszczystej plaży znajduje się kilka kawiarni, w których można napić się orzeźwiających napojów i zjeść przekąskę. Playa de La Mata to świetne miejsce dla rodzin z dziećmi. W szczycie sezonu wakacyjnego La Mata staje się tętniącym życiem miejscem turystycznym, przyjeżdżają tu na wypoczynek, podobnie jak sami Hiszpanie i goście tego pięknego, słonecznego kraju.

Kurort La Mata jest również popularny wśród miłośników windsurfingu i nurkowania.

Po zachodniej stronie plaży znajduje się piękny park przyrodniczy (Parque del Molino del Agua). Park ten uznawany jest za rezerwat przyrody, w parku znajduje się staw, są miejsca do spacerów w cieniu drzew iglastych. Bardzo piękne miejsce. Wzdłuż plaży, pomiędzy niewielkimi wydmami, znajduje się drewniany wał. Grobla ma swoje korzenie w urbanizacji Cabo Cervera i rozciąga się do centrum La Mata.

W centrum La Mata, na nabrzeżu, znajdziesz tereny rekreacyjne, małe kawiarnie i restauracje, gdzie możesz usiąść i podziwiać plażę. A także pensjonaty i apartamenty. To najbardziej ruchliwa część plaży i okolic La Mata.

Za La Mata, po wschodniej stronie, znajduje się półdzika plaża i stale poruszający się ekosystem – wydmy Guardamar del Segura. Pod wydmami znajdują się również drewniane chodniki. Ale na same wydmy lepiej nie chodzić, nie naruszać tak wyjątkowego ekosystemu.

Atrakcje La Mata nie mogą się pochwalić. Z kilku:

Główny, centralny Plaza de Encarnación Puchol, położony blisko plaży, w samym sercu dzielnicy. Na placu znajdują się atrakcje dla dzieci, odbywają się festyny i święta, a wokół znajduje się mnóstwo kawiarni i restauracji.
Kościół katolicki Parroquia Nuestra Señora del Rosario
Zabytek historyczny - Embarcadero de la sal
Mały Plac Gaspara Perelló (Plaza Gaspar Perelló)

Niedaleko La Mata znajduje się kolejna wyjątkowa atrakcja przyrodnicza - zielona (szmaragdowa) laguna, jedno z dwóch słynnych jezior Torrevieja - Salta de la Mata Salta de la Mata.

Powierzchnia La Mata jest bardzo mała, łatwo się po niej przejść. Znajdują się tu małe zielone skwery z huśtawkami dla dzieci, „kamienne” uliczki, gdzie: kilka supermarketów, małe centrum handlowe, inne sklepy i sklepy z pamiątkami, małe i przytulne kawiarnie i restauracje.

W każdą środę rano we wschodniej części miasta odbywa się targ uliczny (Mercadillo de La Mata). Handlarze z całej okolicy rozbijali namioty na ulicach. Tutaj owoce i warzywa, sery i wędliny, odzież i obuwie, torby i inne towary. Punkt orientacyjny - La Lecha (Calle la Lecha) i inne ulice w pobliżu.

Drzwi naszego biura są zawsze otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 - 14:00 - Avenida de los Nenúfares 0, Vivero de Empresas, despacho 9, 03184 Torrevieja - https://goo.gl/maps/2eEZ8gLwnKaVPc7k9

Chcesz skontaktować się z naszym zespołem?

  • Można się z nami skontaktować bezpośrednio pod numerem 0032 2 342 10 61 z Belgii i 0031 207 45 00 27 z Holandii
  • Bezpłatnie przez WHATSAPP 0034 688 708 332
  • Można się z nami również skontaktować pod adresem e-mail info@medvillaspanje.com
  • Lub nawet po prostu wypełniając formularz kontaktowy

Zachęcamy do zadawania pytań i wskazywania, w jaki sposób możemy Państwu pomóc. Jeśli Twoje pytanie dotyczy nieruchomości, nie zapomnij podać referencji lub wypełnić formularz kontaktowy na stronie samej nieruchomości.

MedVilla Twoim partnerem w zakresie doradztwa w zakupie domów na sprzedaż w Hiszpanii i mieszkań na sprzedaż w Hiszpanii

MedVilla - Bezpiecznym sposobem zakupu nieruchomości w Hiszpanii jest zakup za pośrednictwem uznanego agenta nieruchomości BIV