Najtańsze prywatne ubezpieczenie zdrowotne w Hiszpanii

Najtańsze prywatne ubezpieczenie zdrowotne w Hiszpanii

Każdy mieszkaniec Hiszpanii jest ogólnie ubezpieczony w ramach legalnego ubezpieczenia społecznego Seguridad Social . Jednak zakres usług i opieki medycznej jest jedynie na podstawowym poziomie. Jeśli zależy Ci na bardziej kompleksowej opiece medycznej, swobodnym wyborze lekarza nawet w przypadku rutynowych badań, w Hiszpanii bardzo łatwo i dużo taniej jest wykupić dodatkowe prywatne ubezpieczenie zdrowotne . Pomożemy Ci znaleźć odpowiednie i najtańsze prywatne ubezpieczenie zdrowotne.

Oferujemy najtańsze i najtańsze prywatne ubezpieczenie zdrowotne w Hiszpanii dla emigrantów.

Wszystko o prywatnym ubezpieczeniu zdrowotnym w Hiszpanii

W Hiszpanii rządowe ubezpieczenie zdrowotne (Seguridad Social) jest całkowicie odrębne od ubezpieczeń prywatnych.Jeśli chcesz mieć pewność, że jesteś odpowiednio ubezpieczony od wydatków zdrowotnych w Hiszpanii, wykup dodatkowe Prywatne Ubezpieczenie Zdrowotne.

Dlatego większość mieszkańców Hiszpanii jest ubezpieczona przez rząd, a także ma prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Na szczęście składki na prywatne ubezpieczenie zdrowotne są z reguły znacznie tańsze niż w innych krajach.

Zalety prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego w porównaniu z ubezpieczeniem rządu hiszpańskiego w ramach Seguridad Social to:

 • Własny pokój i łazienka na potrzeby przyjęć do szpitala + łóżko dla partnera do przenocowania
 • Brak lub krótki czas oczekiwania na wizytę u specjalisty lub na operację/leczenie
 • Bezpośredni dostęp do specjalistów; Nie trzeba mieć skierowania od lekarza rodzinnego, można umówić się bezpośrednio na wizytę (wyjątek stanowi fizjoterapeuta).
 • Nie musisz być oficjalnym rezydentem Hiszpanii ani pracować w Hiszpanii, o ile spędzasz tam większość swojego czasu
 • Swobodny wybór lekarzy, specjalistów i szpitali w ramach Cuadro Médico, który jest bardzo kompletny i obszerny
 • Prawo do „drugiej opinii” w przypadku chorób zagrażających życiu

Jak wybrać odpowiedni pakiet ubezpieczeń

Kiedy już zdecydujesz się na prywatne ubezpieczenie zdrowotne, nagle okazuje się, że zakres polis ubezpieczeniowych jest niezwykle duży, a składki bardzo zróżnicowane. Jakie są różnice w premiach? Co jest tak naprawdę ważne przy wyborze ubezpieczenia zdrowotnego?

 • Musisz jasno określić główny powód zawarcia tego ubezpieczenia. Obecnie, aby zostać rezydentem podatkowym w Hiszpanii, często wymagane jest prywatne ubezpieczenie zdrowotne. W takim przypadku musisz wykupić ubezpieczenie zdrowotne, które NIE posiada żadnych dopłat ani odliczeń, w przeciwnym razie nie będziesz spełniać wymagań. W języku hiszpańskim nazywają to „sin copago”.
 • Jeśli nie potrzebujesz polisy do swojego wniosku o pobyt stały, możesz wybrać najniższą składkę, która zwykle dotyczy pakietów z odliczeniem/ryzykiem, lub możesz zapłacić nieco więcej i nie mieć własnych składek.
 • Czy oprócz opieki medycznej chcesz także ubezpieczenie stomatologiczne, czy nie jest to dla Ciebie konieczne? Należy pamiętać, że ubezpieczenie stomatologiczne nigdy nie jest bezpłatne.Z wyjątkiem szeregu podstawowych ubezpieczeń, które są bezpłatne, za niezbędne zabiegi lub zabiegi u dentysty płacisz obniżoną stawkę. Dla dzieci zazwyczaj dostępna jest ciekawa zniżka na montaż aparatu ortodontycznego i jego konserwację.
 • Uważaj na polisy, które są zbyt tanie, ponieważ może to oznaczać wyłączenie ochrony. Zawsze pytaj uważnie, co jest wykluczone.
 • Czy ubezpieczyciel może jednostronnie anulować polisę, jeśli klient poważnie zachoruje i w związku z tym ponosi wysokie koszty dla ubezpieczyciela? Niestety w Hiszpanii są ubezpieczyciele, którzy faktycznie tak robią. Klient płaci składki latami, z polisy prawie nie korzysta, ale gdy nagle musi dużo korzystać z polisy i koszty rosną, ubezpieczyciel jednostronnie anuluje polisę. Nasz ubezpieczyciel nie ma prawa i nie robi tego. Jedynym powodem jednostronnego anulowania jest niezapłacenie składek przez klienta.
 • Jeśli chcesz mieć pełną swobodę wyboru lekarzy, specjalistów lub szpitali, istnieją zasady, które to umożliwiają. Składki za tego typu polisy są znacznie wyższe i zwykle nie jest to konieczne, ponieważ masz już szeroki wybór najlepszych specjalistów poprzez przewodnik medyczny ubezpieczyciela.
 • Czy chcesz mieć możliwość wizyty u lekarza nie tylko w Hiszpanii, ale także na całym świecie, ponieważ dużo podróżujesz? Istnieją zasady obejmujące regularne wizyty u lekarza poza Hiszpanią, a nie tylko w nagłych przypadkach.

Co w każdym przypadku należy wziąć pod uwagę?

 • Większość prywatnych ubezpieczycieli przyjmuje nowych klientów wyłącznie do 67. roku życia włącznie. Później prywatne ubezpieczenie będzie trudne lub niemożliwe, więc zrób to na czas!
 • Prywatni ubezpieczyciele mogą dyskryminować ze względu na wiek lub historię medyczną. Przyjmują tylko bardzo zdrowe osoby i całkowicie wykluczają z ubezpieczenia wszelkie istniejące dolegliwości zdrowotne. Wysokie ciśnienie krwi, cholesterol, cukrzyca itp. są powodem odmowy przyjęcia do tego ubezpieczenia.
 • Jeśli masz historię medyczną, wskazane jest, aby poprosić swojego lekarza prowadzącego o zaświadczenie lekarskie w języku angielskim, z pieczątką i podpisem.
 • Wszyscy prywatni ubezpieczyciele mają okres karencji („carencia”). Jest to okres, w którym NADAL nie przysługuje Ci pełna ochrona ubezpieczeniowa. Okres ten różni się w zależności od ubezpieczyciela i wynosi 10-12 miesięcy i zwykle nie obejmuje następujących ubezpieczeń w tym okresie: operacje, hospitalizacja, poród, kosztowne badania (scyntygrafia kota itp.). Tylko jeśli pochodzisz od innego hiszpańskiego prywatnego ubezpieczyciela (niedawno), czas oczekiwania zostanie zwolniony, z wyjątkiem porodu.

Bez wątpienia po przeczytaniu tego będziesz mieć jeszcze wiele pytań. Po to właśnie jesteśmy, aby Ci pomóc i pomóc Ci dokonać właściwego wyboru dla Ciebie i Twojej rodziny.

Odwiedź naszą stronę internetową i sprawdź najtańsze prywatne ubezpieczenie zdrowotne w Hiszpanii.