Kompletne rozwiązanie dla nieruchomości! Koncepcja MedVilla Simple Life

TWÓJ WYMARZONY DOM W HISZPANII W 10 KROKACH

NASZA METODA: Kupując swój wymarzony dom w Hiszpanii, należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Ale nie martw się, w MedVilla czekamy, aby Ci pomóc.

 

CO OTRZYMASZ W MEDVILLI:

 

CZEGO NIE DOSTAJESZ W MEDVILLA:
  • wsparcie solidnego partnera, który doskonale zna rynek, przepisy prawa i ustawodawstwo
  • współpracę opartą na uczciwości, szacunku i zaufaniu
  • dołączenie z ekskluzywnego grona przyjaciół MedVilla, z którymi możesz porozmawiać na każdy temat
  • lawiny ofert o nieruchomościach, które w ogóle nie pasują do Twojego profilu i tego, czego szukasz
  • rozmów handlowych i niechcianych zobowiązań
  • natrętnych sprzedawców przed, w trakcie lub po wizycie prezentacyjnej

1. TWÓJ BUDŻET

Zdecyduj z wyprzedzeniem, ile jesteś gotów przeznaczyć na zakup nieruchomości i nie spiesz się.

Weź pod uwagę dodatkowe koszty prawne w wysokości od 12% (odsprzedaż) do 14% (nowe budownictwo) którą dolicza się do podstawowej ceny zakupu.

Czy zakup ma być częściowo finansowany kredytem hipotecznym? Jeśli tak, porozmawiaj z przedstawicielem swojego banku i upewnij się co do możliwości takiego finansowania.  

2. ZNAJDŹ SWÓJ WYMARZONY DOM

Jeśli masz już dokładnie sprecyzowaną kwotę, jaką możesz wydać na zakup nieruchomości w Hiszpanii, wspólnie poszukamy Twojego wymarzonego domu.

Pierwszy kontakt odbywa się poprzez rozmowę wideo lub telefon. Określamy Twoje życzenia i oczekiwania i sprawdzamy, co przygotował dla Ciebie rynek. Oferta jest bardzo szeroka: apartamenty, wille, domy w zabudowie szeregowej, działki itp…

Dzięki naszemu sprawnemu i stale aktualizowanemu systemowi, w ciągu 24 godzin jesteśmy w stanie wysłać do Państwa e-mailem serię ukierunkowanych propozycji.

Zapoznaj się spokojnie z naszymi propozycjami i powiedz nam co, o nich myślisz, abyśmy zorientowali się co do Twojego gustu i kontynuowali naszą pracę. Nasze poszukiwania będą trwały tak długo, aż nie znajdziemy dokładnie tego, czego pragniesz, lub przynajmniej nie stworzymy krótkiej listy propozycji najbardziej pasujących Twoim preferencjom. 

kliknij tutaj, abyśmy mogli rozpocząć dla Ciebie poszukiwania!

3. TWOJA WIZYTA NA MIEJSCU

Jesteś już gotów, aby odwiedzić region i wybrane przez Ciebie nieruchomości?

Jeśli tak, możemy rozpocząć przygtowanie Twojej wizyty. Na kilka dni przed Twoim przyjazdem sprawdzamy, czy dane nieruchomości są jeszcze dostępne i czy być może pojawiły się nowe możliwości. W ten sposób możemy szybko zareagować i dostosować nasze plany, a Ty możesz mieć pewność, że nie wybierasz się do Hiszpanii na darmo.

Następnie potwierdzamy wszystkie wizyty i sporządzamy ostateczny harmonogram. Oczywiście wybierzemy się razem z Tobą i  wspólnie obejrzymy wszystkie nieruchomości.

Czy potrzebujesz pomocy dotyczącej lotów, zakwaterowania i wynajmu samochodu?

Chętnie Ci w tym pomożemy.

4. A KIEDY ZNAJDZIEMY JUŻ TWÓJ WYMARZONY DOM...

Jak tylko poczujesz, że znalazłeś swój wymarzony dom, rozpoczniemy dla Ciebie negocjacje w sprawie ceny i warunków sprzedaży.

Całkowicie uzasadnione jest ostateczna oferta uzależniona jest od warunków zawieszających, takich jak uzyskanie finansowania lub potwierdzenie, że nie istnieją żadne naruszenia prawne, majątkowe czy budowlane. 

MEDVILLA służy Państwu radą i pomocą w całym procesie zakupu. Reprezentujemy Twoje interesy w negocjacjach z inwestorem budowlanym.

Należy pamiętać, że margines negocjacyjny w kwestii ceny sprzedaży nowo wybudowanej nieruchomości jest niewielki lub żaden.

5. TWÓJ PRAWNIK

Hiszpańskie prawo dotyczące nieruchomości jest bardzo złożone. Najlepiej zatem zatrudnić lokalnego, niezależnego, hiszpańsko-polskiego prawnika, który specjalizuje się w zakupach nieruchomości w Hiszpanii.

MedVilla z przyjemnością poleci Państwu godnego zaufania prawnika. Prawnicy, z którymi współpracujemy pobierają za swoje pośrednictwo stawkę odpowiadającą 1% ceny zakupu domu.

Pomoc specjalistyczna, jak na przykład kwestie dotyczące prawa spadkowego są dodatkowo fakturowane.

Wskazówka: nie korzystaj z usług prawnika polecanego przez sprzedawcę ani promotora. W takim ryzyko, że Twoje interesy nie zostaną zabezpieczone jest dosyć duże.

6. UMOWA REZERWACJI

Po osiągnięciu porozumienia w kwestii ceny zostaje sporządzona umowa rezerwacyjna.

Spowoduje to wycofanie nieruchomości z rynku sprzedaży i umożliwi Twojemu prawnikowi zbadanie wszystkich kwestii prawnych.

Kwota rezerwacji wynosi obecnie od 6 000 do 10 000 euro, w zależności od projektu i ceny zakupu. W idealnym przypadku Twój prawnik umieści tę kwotę na zablokowanym „rachunku powierniczym” i rozpocznie dochodzenie. Jeżeli wynik będzie pozytywny, kwota rezerwacji zostanie przekazana prawnikowi dewelopera projektu. Naturalnie zapłacona już kwota zostanie następnie odjęta od uzgodnionej ceny zakupu.

W przypadku, gdy zostanie potwierdzone, że stan prawny, administracyjny czy majątkowy nieruchomości nie budzi zastrzeżeń i że oferta pozbawiona jest wszelkich wad, a Ty jednak nie zdecydujesz się na ten zakup, stracisz wpłaconą wcześniej kwotę rezerwacji. 

Jeżeli z jakiegokolwiek powodu to sprzedający zrezygnuje i odmówi sprzedaży, on z kolei jest zobowiązany do zwrotu wpłaconych przez Ciebie środków, oraz dodatkowej kwoty w wysokości odpowiadającej Twojej kwoty rezerwacji.

7. UMOWA SPRZEDAŻY

Umowa sprzedaży zostanie sporządzona w miesiącu następującym po podpisaniu umowy rezerwacyjnej.

Wszystkie zobowiązania obu stron są szczegółowo określone.

Zwykle, przy podpisywaniu umowy sprzedaży, kupujący płaci 10% ceny zakupu pomniejszone o zapłaconą wcześniej kwotę rezerwacji.

8. AKT PRZENIESIENIA PRAW WŁASNOŚCI I REJESTRACJI W REJESTRZE GRUNTÓW I NIERUCHOMOŚCI

W przypadku istniejących domów przeniesienie następuje zwykle w ciągu 2 do 3 miesięcy, kiedy to notariusz dokonuje wpisu aktu do rejestru gruntów i nieruchomości.

Przy współpracy wszystkich stron możliwe jest jednak przyspieszenie tego procesu. Zasadniczo termin przeniesienia notarialnego można umówić w ciągu dwóch tygodni.

W przypadku nowego budownictwa dostawa trwa dłużej, maksymalnie do półtora roku. W takim przypadku płatność następuje etapami: zazwyczaj 40% przy rezerwacji, a pozostała część w momencie odbioru przez kupującego.

Nasz prawnik nalega, aby uzyskać od promotora potwierdzenie udzielenia gwarancji bankowej. Dzięki temu jako kupujący masz pewność, że inwestycja zostanie zrealizowana, nawet jeśli firma budowlana zbankrutuje.

9. URZĄDZENIE TWOJEGO WYMARZONEGO DOMU

Gratulacje! Stałeś się właścicielem swojego wymarzonego domu na jednym z wybrzeży słonecznej Hiszpanii!

Z reguły, inni agenci nieruchomości znikają w tym momencie pozostawiając Cię samego sobie. Nie my! Jeśli chciałbyś zmienić aranżację swojej nowej kuchni, powiększyć taras lub zmienić kolor ścian, jeśli potrzebujesz pomocy w zakupie mebli, MedVilla nadal jest do Twojej dyspozycji. Znajdziemy wykwalifikowanych specjalistów i wiarygodnych dostawców. Rozumiemy, że dla kogoś, kto nie zna regionu i reputacji lokalnych marek, wszystko to stanowi ogromne wyzwanie, dlatego jesteśmy, aby Ci pomóc. Skontaktujemy Cię z ludźmi, którzy wykonują dobrą pracę za uczciwą cenę.
 

10. KORZYSTAJ Z ŻYCIA!

Kiedy tylko poczujesz się dobrze w swoim własnym, wymarzonym domu, na pewno zaprosisz znajomych i rodzinę, a kiedy pojadą oni z powrotem do swoich domów, na pewno zechcesz poznać nowych ludzi w regionie, aby uprzyjemnić sobie pobyt w Hiszpanii. 

Dołącz do naszego klubu MEDVILLA i poznaj nowych przyjaciół.

Dostarczymy Ci wielu okazji do odkrywania regionu w miłym towarzystwie ludzi, którzy są do Ciebie podobni. Połączyło Was to samo marzenie: Wszyscy chcecie cieszyć się hiszpańskim słońcem i dobrym życiem.

MedVilla regularnie organizuje spotkania, podczas których można poznać innych kupujących, którzy poprzez MedVilla znaleźli swój wymarzony dom. Od miłej kolacji, spaceru, aż do zawodów wioślarskich... Chyba, że masz inny pomysł, to jesteśmy otwarci! 

11. ZOSTAŃ AMBASADOREM NASZEJ MEDVILLI!

Zostań ambasadorem naszej MedVilli i otrzymaj 500 €

Dobrze to przeczytałeś! Zauważamy, że coraz więcej naszych nowych klientów trafia do MedVilla poprzez znajomych lub znajomych właścicieli.

Dlatego też stworzono Program Ambasadorów MedVilla, aby nagradzać naszych obecnych klientów za pozyskiwanie kolejnych.

Jaka jest ta nagroda?*

  • Voucher na zakupy w Zalando, dzięki któremu stworzysz nowe stylizacje, dla siebie, swojego partnera lub dzieci.
  • Voucher na zakup mebli HACO w Rojales, abyś mógł przepięknie urządzić swój nowy dom.
  • Voucher na wynajem samochodu w Hiszpanii, dzięki któremu odkryjesz uroki regionu otaczającego Twój dom.
  • Voucher do wykorzystania w restauracji Unico w Rojales.

Czy znasz kogoś w swojej okolicy, kto chciałby kupić nowo wybudowany dom w Hiszpanii? Prześlij nam jego dane !

Jeśli transakcja przebiegnie pomyślnie, skontaktujemy się z Tobą w sprawie zarekomendowanego przez Ciebie klienta. Jak tylko wszystko się uda, w ciągu dwóch tygodni od zawarcia przez tą osobą umowy notarialnej przekażemy Ci wybraną przez Ciebie opcję.

* Kontakt, który nam wskazałeś musi dokonać zakupu nieruchomości w Hiszpanii i za pośrednictwem MedVilla

BIENVENIDO!

Estoy de acuerdo

Utilizamos cookies propias y de terceros para realizar análisis de uso y de medición de nuestra web para mejorar nuestros servicios. Si continua navegando, consideramos que acepta su uso. Para obtener más información aquí.