Torrevieja – Zabytki na wybrzeżu Costa Blanca w Hiszpanii

Torrevieja w Hiszpanii położona jest na wybrzeżu południowego wybrzeża Costa Blanca, mniej więcej w połowie drogi między Alicante a Murcją. Do obu lotnisk można z łatwością dotrzeć w ciągu 30 minut.

To niewielka miejscowość nad Morzem Śródziemnym, na hiszpańskim wybrzeżu Costa Blanca. Znaczenie nazwy wywodzi się od „starej wieży”. W mieście Torrevieja mieszka obecnie nieco ponad 100 000 ludzi. Dzięki turystyce w okresie letnim populacja ta wzrasta aż do 200 000 osób.

Atrakcje turystyczne w Torrevieja

Istnieje szeroka gama rozrywek, takich jak przyjemna promenada, restauracje, bary, sklepy, kręgielnia i kasyno. Park wodny jest otwarty w miesiącach letnich, ale niedaleko znajdują się także parki Terra Mitica i Mundomar. W okolicznych wioskach i miasteczkach każdego dnia tygodnia odbywa się fajny targ, w środy targ La Mata, a w piątki duży targ w Torrevieja

Miasto otoczone jest przez dwie duże i piękne laguny ze słoną wodą. Są to słone jeziora La Mata i Torrevieja (Salinas). To, co szczególnie uderza w salinach, to ich specyficzny różowy kolor. Dzieje się tak za sprawą najbardziej typowego mieszkańca jeziora, Artemii Saliny. Artemia Salina to mały homar, który może rozwijać się w jeziorach ze względu na wysokie stężenie soli w wodzie. Naturalnie przyciąga to również inne zwierzęta, na przykład wiele prawdziwych kolonii flamingów.

Golf w Torrevieja

W pobliżu znajdują się trzy piękne pola golfowe: Villamartin Golf, Campoamor Golf i Las Ramblas Golf, które są otwarte przez cały rok.

Klimat w Torrevieja

Jednym z powodów, dla których mikroklimat południowego wybrzeża Costa Blanca jest tak ceniony ze względu na zdrowie, jest obecność słonych jezior. Tutejszy mikroklimat jest bardzo korzystny dla zdrowia i polecany przez lekarzy specjalistów na całym świecie.

Domy w Torrevieja

Jak już wspomniano, jest to znany kurort nadmorski nad Morzem Śródziemnym. Ma to z pewnością związek z liczbą domów wakacyjnych , które można tu kupić. MedVilla oferuje doskonały wybór nieruchomości na sprzedaż w Torrevieja, w tym nowe domy i apartamenty na sprzedaż oraz nowe.

W popularnym nadmorskim kurorcie, takim jak Torrevieja, nie brakuje nieruchomości . Każdy, kto chce kupić dom lub mieszkanie w Torrevieja, może wybierać z szerokiej oferty. Ważne jest, abyś dokładnie wiedział, czego chcesz, i aby przy zakupie korzystał z pomocy eksperta. W sprawie formalności związanych z zakupem mieszkania lub domu w Torrevieja możesz skontaktować się z naszymi wybranymi prawnikami i biurem tłumaczeń/gestorem.

Z biurem w Haaltert (Aalst) w Belgii i biurem na miejscu w Aspe (Alicante) w Hiszpanii oraz przedstawicielem w Rotterdamie w Holandii, spełniamy potrzeby wszystkich naszych klientów.

Chcesz skontaktować się z naszym zespołem?

  • Można się z nami skontaktować bezpośrednio pod numerem 0034 688 708 332
  • Bezpłatnie przez WHATSAPP 0034 688 708 332
  • Można się z nami również skontaktować pod adresem e-mail info@medvillaspanje.com
  • Lub nawet po prostu wypełniając formularz kontaktowy

MedVilla — bezpiecznym sposobem na zakup nieruchomości w Hiszpanii jest zakup za pośrednictwem certyfikowanego agenta nieruchomości Safe Buy Spain . Kupuj bezpiecznie w Hiszpanii

PRAWA AUTORSKIE ARTYKUŁU © 2018 - Medvilla Hiszpania - Dom w Hiszpanii - Nieruchomość w Hiszpanii - Maison en Espagne