Zarejestrowany agent nieruchomości i członek API

Slabbinck Rudi, menadżer MedVilla, jest uznanym, certyfikowanym agentem nieruchomości i w pełni przestrzega nowych, obowiązkowych przepisów , które wymagają od wszystkich agentów nieruchomości w Comunidad Valenciana rejestracji. Wszyscy agenci nieruchomości działający na terenie Comunidad Valenciana są zobowiązani do spełnienia obowiązków prawnych i zarejestrowania się przed 16 października 2023 r.

Aby zarejestrować się jako pośrednik w obrocie nieruchomościami, należało ukończyć szkolenie trwające co najmniej 220 godzin, a następnie zdać różne egzaminy potwierdzające, że znasz standardy prawne, aby móc odpowiednio pomagać ludziom w poszukiwaniu nieruchomości ich wymarzony dom pod hiszpańskim słońcem. Slabbinck Rudi jest obecnie jednym z pierwszych agentów nieruchomości, którzy po pomyślnym ukończeniu tego kursu uzyskali dyplom (AG23-S1178).

MedVilla. API (Agentes de la Propiedad Inmobiliaria)

Każdy pośrednik w obrocie nieruchomościami będzie musiał w każdej publikacji podać adres nieruchomości komercyjnej, biura lub biur (oczywiście oprócz numeru telefonu i adresu e-mail). Biuro lub urzędy będą musiały spełniać wszystkie wymagania i posiadać wymagane prawnie zezwolenia, zezwolenia na prowadzenie działalności i rejestracje podatkowe.

Punkty te są niezbędne, aby móc wykonywać działalność pośrednika w obrocie nieruchomościami. Internetowi agenci nieruchomości, z którymi do tej pory można było się skontaktować wyłącznie online, będą teraz musieli podać fizyczny adres na terytorium Wspólnoty Walenckiej, aby móc zamieszczać swoje publikacje!!! Oznacza to również, że np. belgijska, holenderska, niemiecka czy angielska agencja nieruchomości oferująca swoje usługi w zakresie nieruchomości w Hiszpanii MUSI RÓWNIEŻ posiadać fizyczny adres na terenie Wspólnoty Walenckiej! (do którego należy Alicante). Podobnie agencja nieruchomości w Murcji, Maladze czy Majorce, która sprzedaje nieruchomości na terenie Wspólnoty Walenckiej, musi posiadać fizyczny adres na terytorium Wspólnoty Walenckiej!

Obowiązkowa rejestracja brokera

Rejestracja do pracy w charakterze agenta nieruchomości w Comunidad Valenciana – nasze dane rejestracyjne. Dzięki uzyskanemu dyplomowi nasza agencja nieruchomości jest wpisana do obowiązkowej Rejestracji Pośredników Nieruchomości w Comunidad Valenciana.

  • Slabbinck Rudi jest zarejestrowany pod numerem RAICV 1216

Stowarzyszenie zawodowe API

Oprócz rejestracji w wyżej wymienionej obowiązkowej rejestracji Comunidad Valenciana, nasza firma jest również członkiem stowarzyszenia zawodowego API (Agentes de la Propiedad Inmobiliaria) – Jest to stowarzyszona sieć specjalistów z branży nieruchomości, która działa w Hiszpanii od wielu lat i związana z celem zapewnienia najlepszych praktyk, etycznych praktyk biznesowych i bezpieczeństwa transakcji w branży nieruchomości.

Nasza firma jest zarejestrowana w tym stowarzyszeniu za pośrednictwem Asociación Nacional de Agentes Inmobiliarios (ANAI), a rejestracja ta, oprócz wyżej wymienionych obowiązków prawnych związanych z rejestracją, nakłada dalsze kontrole i wymagania, których członkowie muszą przestrzegać:

Jesteśmy zatem dumnym członkiem API – Agente de la Propiedad Inmobiliaria – profesjonalnego stowarzyszenia pośredników w obrocie nieruchomościami, które od wielu lat jest obecne na hiszpańskim rynku nieruchomości. Bycie częścią API oznacza podporządkowanie się kodeksowi postępowania, który zawiera obowiązki w zakresie wykształcenia, doświadczenia i rozbudowanego kodeksu etycznego.

Fakt, że jesteśmy zarejestrowani w rejestrze prawnym Comunidad Valenciana i jesteśmy częścią stowarzyszenia zawodowego API, daje naszym klientom maksymalną gwarancję naszych metod pracy i kwalifikacji. SPRAWDŹ NASZE CZŁONKOSTWO TUTAJ

MedVilla. API (Agentes de la Propiedad Inmobiliaria)

Jakie korzyści czerpią nasi klienci z bycia zarejestrowanym agentem nieruchomości i bycia częścią API?

Zarejestrowani brokerzy muszą spełniać następujące wymagania, aby akredytować swoje szkolenie zawodowe i działalność, a także wypłacalność:

Wymagane stowarzyszenie zawodowe API:

  • Wszyscy członkowie muszą zdać egzamin, który pokazuje, że agent posiada doświadczenie i wiedzę niezbędną do pracy w branży nieruchomości. Jest to odrębny egzamin, odrębny od ukończonego 220-godzinnego szkolenia. Nasz menadżer również zdał egzamin śpiewająco.
  • Wszyscy członkowie muszą przestrzegać kompleksowego kodeksu postępowania etycznego , obejmującego wymogi etyczne i zawodowe.

Rejestracja jako agent nieruchomości w Comunidad Valeniana wymaga, aby wszyscy agenci mogli wykazać:

  • Ukończyć szkolenie w zakresie dostępu do rejestracji i co roku aktualizować to szkolenie, aby agenci znali przepisy.
  • Posiadać zakład otwarty dla publiczności z powiązanymi zezwoleniami, licencjami i rejestracjami podatkowymi.
  • Posiadaj polisę ubezpieczeniową gwarantującą depozyty klientów na kwotę minimalną 60 000 EUR.
  • Wykup ubezpieczenie odpowiedzialności zawodowej za odpowiedzialność wynikającą z zaniedbań zawodowych na kwotę minimum 600 000 EUR.

Slabbinck Rudi, numer rejestracyjny APISPA_00592

Obowiązkowe ubezpieczenie

Oczywiście wykupiliśmy również niezbędne ubezpieczenie, dzięki czemu zawsze masz pełną gwarancję.

  • Ubezpieczenie depozytów klientów w firmie Credito y Caución, numer polisy 4.249.860
  • Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w firmie Catalana Occidente, numer polisy 8-10.294.144-Y

Regulamin dotyczący rejestracji jako uznany pośrednik w obrocie nieruchomościami – członek API

Do 2022 roku praca jako agent nieruchomości na terenie Comunidad Valenciana (regiony Alicante, Castellón i Walencja) nie wymagała żadnych specjalnych kwalifikacji ani gwarancji wobec klientów.

W 2022 r. zatwierdzono rozporządzenie, które przewidywało, że wszyscy pośrednicy w obrocie nieruchomościami działający na terenie Comunidad Valenciana muszą zostać zarejestrowani najpóźniej do sierpnia 2023 r., aby móc dalej legalnie prowadzić działalność. Celem tej regulacji jest ochrona klientów (zarówno sprzedających, jak i kupujących) oraz zapewnienie praktyki zawodowej i bezpieczeństwa transakcji na rynku nieruchomości.

Poniżej znajduje się przegląd naszych danych rejestracyjnych i prawnych firmy, wraz z naszym ubezpieczeniem i innymi zobowiązaniami prawnymi wymaganymi przez rejestratora w celu zapewnienia profesjonalnego postępowania w sektorze nieruchomości w naszym regionie, dążąc do maksymalnej możliwej ochrony kupujących i sprzedających wchodzących na rynek nieruchomości rynek jest aktywny.

Identyfikacja - z kim współpracujesz?

Slabbinck Rudi - MedVilla Hiszpania. – z hiszpańskim identyfikatorem podatkowym ESY0388929J – i z oficjalnym adresem podatkowym pod adresem Calle Aitana 21, 03680 Aspe, Alicante.

Biuro

Adresy naszych biur znajdziesz na naszej stronie kontaktowej .

Certyfikowany pośrednik w obrocie nieruchomościami o numerze API-APISPA 00592 . MedVilla Spain (VAT ESY0388929J) podlega kodeksowi etyki API , Instytutu Profesjonalnego Pośredników w Nieruchomościach w Alicante (Hiszpania). Slabbinck Rudi jest oczywiście zarejestrowany w obowiązkowej rejestracji agentów nieruchomości w Comunidad Valenciana pod numerem RAICV1216